De resultater der optages på denne liste, er alle skudt på senior afstande, dvs.
- Indendørs
- 18 m – Herrer og Damer: Senior, Junior, Masters og Kadet
- Udendørs:
- 70m runde – Recurve: Senior og Junior
- 50m runde – Compound: Senior, Junior, Kadet og Master
- 50m runde – Barbue: Senior, Junior, Kadet og Master
- 40m runde – Langbue: Senior, Junior og Master
Top 10 Indendørs 2022 – 2023
Herre Recurve – 18m |
|||
Navn | Klub | Stævne | Point |
Dennis Bager | Arcus | Kings Of Archery 12-11-22 | 584 |
Oliver Staudt | TIK | Face2Face Arcus 5-11-22 | 580 |
Rasmus Christensen | Arcus | Holstebro 12-11-22 | 578 |
Christian Brendstrup Christensen | TIK | Holstebro 12-11-22 | 576 |
Jens Juul | Aarhus | Holstebro 12-11-22 | 573 |
Stig Andersen | Arcus | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 565 |
Kristian Valeur | Silkeborg | Holstebro 12-11-22 | 560 |
Bjarne Laursen | Silkeborg | Kings Of Archery 12-11-22 | 559 |
Jonathan Ørsted | Køge | Face2Face Arcus 5-11-22 | 551 |
Carl Holger Lissau-Jensen | Rønne | Holstebro 12-11-22 | 537 |
Dame Recurve – 18m |
|||
Navn | Klub | Stævne | Point |
Nanna Jacobsen | Silkeborg | Kings Of Archery 12-11-22 | 567 |
Nellie Emanuelsen | Aalborg | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 555 |
Emilie Stourgaard | Holstebro | Holstebro 12-11-22 | 543 |
Stina Hjortlund Hansen | Sønderborg | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 535 |
Kristine Bæver | Aarhus | Holstebro 12-11-22 | 534 |
Karen Nielsen | Hinnum Hut | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 526 |
Linda Mortensen | Lyngby | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 522 |
Alberte Palm | Esbjerg | Holstebro 12-11-22 | 513 |
Inger Andersen | Arcus | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 499 |
Amalie Saaby | Aalborg | Holstebro 12-11-22 | 499 |
Herre Compound – 18m |
|||
Navn | Klub | Stævne | Point |
Martin Damsbo | TIK | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 596 |
Mathias Fullerton | Lyngby | Luxembourg 19 – 11-22 | 596 |
Stephan Hansen | Nykøbing F | Luxembourg 19 – 11-22 | 594 |
Rasmus Bramsen | Broby | Luxembourg 19 – 11-22 | 589 |
Christian Holbech | Broby | Face2Face Arcus 5-11-22 | 588 |
Nikolai Ringaard | Aarhus | Holstebro 12-11-22 | 585 |
Tore Julius Lindboe Bjarnarson | TIK | Kings Of Archery 12-11-22 | 584 |
Nicklas Bredal Bryld | Arcus | Kings Of Archery 12-11-22 | 583 |
Frederik Nielsen | Broby | Face2Face Arcus 5-11-22 | 572 |
Linus Heller Lützen | København | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 569 |
Dame Compound – 18m |
|||
Navn | Klub | Stævne | Point |
Tanja Gellenthien | TIK | Luxembourg 19 – 11-22 | 595 |
Pil Munk Carlsen | Broby | Face2Face Arcus 5-11-22 | 573 |
Erika Damsbo | TIK | Kings Of Archery 12-11-22 | 569 |
Liv Meck | Haderslev | Holstebro 12-11-22 | 567 |
Livia Haals Wieth-Knudsen | TIK | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 563 |
Dorte Damkjer | Broby | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 554 |
Laura Husted | Galten Skovby | Holstebro 12-11-22 | 530 |
Johanne Jiang | Lyngby | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 516 |
Ditte Foss | Broby | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 516 |
Hanne Christensen | Kalundborg | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 505 |
Herre Barbue – 18m |
|||
Navn | Klub | Stævne | Point |
Peter Heller Lützen | København | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 528 |
Oliver Ernst Øchkenholt | TB3D | Face2Face Arcus 5-11-22 | 523 |
Carsten Skaarup | Arcus | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 523 |
Claus Pindbo | København | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 522 |
Per Street | Sorø | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 516 |
Per Nielsen | OBK | Holstebro 12-11-22 | 510 |
Peter Lundsgaard | Lolland | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 508 |
Martin Johansen | Aarhus | Holstebro 12-11-22 | 486 |
Heine Jørgensen | Arcus | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 479 |
Martin Christensen | Gladsaxe | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 464 |
Dame Barbue – 18m |
|||
Navn | Klub | Stævne | Point |
Maria Selch Olesen | Gladsaxe | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 481 |
Kristina Beider | Randers | Face2Face Arcus 5-11-22 | 464 |
Lis Nielsen | Aabenraa | Holstebro 12-11-22 | 464 |
Klara Almstan | Galten Skovby | Holstebro 12-11-22 | 432 |
Marianne Rasmussen | Lolland | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 373 |
Berit Bech | Lolland | Face2Face Arcus 5-11-22 | 367 |
Jette Pedersen | Vordingborg | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 354 |
Leanne Ling Hansen | København | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 352 |
Sita Nørr | TIK | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 348 |
Gitte Bladsgaard | Hinnum Hut | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 327 |
Herre Langbue – 18m |
|||
Navn | Klub | Stævne | Point |
Kenneth Andersen | Varde | Holstebro 12-11-22 | 484 |
Jan Agentoft Nielsen | Stensballe | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 422 |
Olaf Sørensen | Broby | Face2Face Arcus 5-11-22 | 410 |
Lennart Dalquist | Midtfyn | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 410 |
Jesper Bech Haburg | TIK | Buernes By Tåstrup 30-10-22 | 352 |
Steen Hansen | Aalborg | Face2Face Arcus 5-11-22 | 327 |
Flemming Malmquist Obling | Broby | Face2Face Arcus 5-11-22 | 307 |
Poul Kjær Nielsen | Middelfart | Face2Face Arcus 5-11-22 | 303 |
Kenneth Stick | Aalborg | Face2Face Arcus 5-11-22 | 274 |
August Petersen | Aalborg | Face2Face Arcus 5-11-22 | 221 |
Dame Langbue – 18m |
|||
Navn | Klub | Stævne | Point |
Stine Munch Hansen | Arcus | Odense Bymesterskab 6-11-22 | 464 |
Christina Sass Møller | Randers | Holstebro 12-11-22 | 387 |
Marianne Malmquist Obling | Broby | Face2Face Arcus 5-11-22 | 363 |